Ayın Sitesi

Yardım, Destek ve Dizi İstek Bölümü

Dizibox hakkında;

Dizibox, ülkemizde ki yabancı dizi seven ve takip eden geniş bir kitleye hitab eden, bu amaç doğrultusunda profesyonel çevirmen ekibiyle güncel dizileri anlık yayınlayan, eski dizileri ise bünyesinde bulunduran bir online yabancı dizi izleme sitesidir.

Sevdiğim diziyi favorilerime nasıl eklerim?

 1. Üst menüde ki “Diziler” sekmesinden ilgili diziyi bularak dizi sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede “Favori Ekle” butonu bulunur.
 2. Üst menüdeki “Arama motoru” bölümüne ilgili dizi adını yazarak dizi sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede “Favori Ekle” butonu bulunur.
 3. Dizi izleme sayfasına girdiğinizde videonun alt kısmında “Dizi bilgilerine ve tüm bölümlerine ulaşmak için tıklayınız” diye bir dipnot bulunur. O linke tıkladığınızda ilgili dizinin sayfasına ulaşarak “Favori Ekle” butonunu kolayca kullanabilirsiniz.

Dizibox’a yorum gönderirken dikkat edilmesi gereken kurallar:

 1. Küfür, hakaret, ırkçılık, inançlara saldırı, nefret söylemi vb. içeren yorumlar kesinlikle yasaktır. Siteden uzaklaştırılma sebebidir.
 2. İmla kurallarına uymayan, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmadan silinecektir.
 3. Dizibox yönetimine hakaret etmek, ücretli hizmet alıyormuş gibi emir kipleri kullanmak siteden uzaklaştırılma sebebidir.
 4. Altyazı nerede kaldı? Altyazı neden eklenmedi vb. gibi yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Sitemize eklenen tüm diziler ekibimiz tarafından çevrilmemektedir.
  • Türkçe çevirinin yapılabilmesi için İngilizce altyazı kaynağının yayınlanması gereklidir. Bunun da zamanı hiçbir zaman belli değildir.
  • İngilizce altyazı kaynağını 1 dizi için takip eden o gün için min. 2 kişi vardır. Tarafımızca çevrilen bir diziyi bekliyorsanız içiniz rahat olsun ilk Dizibox TR altyazılı yayınlayacaktır.
 5. İzlediğiniz bölümlerle ilgili spoiler içeren yorum yazıyorsanız spoiler butonunu kullanmak zorunludur. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmadan silinecektir.

Dizibox’ta olmayan diziler hakkında;

Eğer popüler bir dizi Dizibox’ta yok ise bunun tek nedeni “Telif Hakları Uyarısı” ‘dır ve o dizi/diziler tekrar eklenmemek üzere sitemizden tamamıyla kaldırılmıştır. Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ya da farklı bir diziye yorum atarak “bu dizi sitenizde neden yok ?” “bu dizi neden eklenmedi” gibi yorumlar cevaplanmaksızın silinecektir.
Lütfen x y z siteleri sitemiz ile kıyas yaparak orası eklemiş siz neden eklemiyorsunuz vb. gibi sorular yöneltmeyiniz. Bahsi geçen sitelerin Dizibox’ın popülaritesinin/bilinirliğinin 100’de 1’i kadar olmadığını söylememize gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Dizibox’tan kaldırılan ve eklenmeyecek olan diziler;

 1. Supernatural
 2. The Vampire Diaries
 3. Arrow
 4. The Mentalist
 5. Chuck
 6. Suburgatory
 7. Gossip Girl
 8. Friends
 9. Fringe
 10. Nip/Tuck
 11. Pretty Little Liars
 12. The Secret Circle
 13. The Big Bang Theory
 14. The Blacklist
 15. Masters of Sex
 16. Outlander
 17. The Player
 18. Better Call Saul
 19. House of Cards
 20. Helix
 21. Outsiders
 22. Breaking Bad
 23. Game of Thrones
 24. Homeland
 25. Outcast
 26. From Dusk Till Dawn: The Series
 27. Band of Brothers
 28. Sleepy Hollow
 29. Da Vinci’s Demons
 30. American Horror Story
 31. The Exorcist
 32. The Walking Dead
 33. Hannibal
 34. Two and a Half Men
 35. Fargo
 36. Mars
 37. The Flash
 38. Gotham
 39. Shameless

Yukarı da açıklanan bilgiler dışında bize iletmek istediğiniz (dizi isteği vb.) bir şey varsa bu konu altına yorum bırakabilirsiniz. Ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Önemle bilmenizi isteriz ki istek yapılan her dizinin eklenmesi mümkün değildir. Bir dizinin eklenebilmesi için öncelikle genel altyazı sitelerinde çevrilmiş Türkçe altyazılarının bulunması gerekmektedir. Yeni başlayacak popüler bir diziyi merak ediyorsanız içiniz rahat olsun o bizde ;)

Tüm Dizibox kullanıcılarına keyifle iyi seyirler dileriz. Bizden ayrılmayın…
Not: Ha bu arada Dizibox’ın gelişmesi için de bizi arkadaşlarınıza, dostlarınıza vs. önerirseniz belki istekte bulunduğunuz bir diziyi yayınlamamız için torpili hak etmiş olabilirsiniz ;)