Dil Seçeneği Vikings 5.Sezon 5.Bölüm (The Prisoner)

 21 Ara |  90
Sinema Modu İzledim

Adem Yavuz Bostancı
altyazı çevirmeni.

Yorumlar (90)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @Blaacksea

  Sırf yorum yapmak için üye oldum
  Arkadaşlar burada anlatılmak ve vurgulanmak istenen ALLAH Muhammed diyerek her pisliği yapan yaptığı her pislikte müslümanlığı kullanan IŞİD Hizbullah gibi terör örgütleridir
  Köle kafa kesme sahnelerinden anlamış olmanız gerekiyordu
  Yüzeysel baktığınızda saçmalık gibi görünebilir fakat İnsan eti yeme sahnesi çok iyi vurgulanmış

  4 0
  • @ihsantpz

   Katılıyorum insan eti yemek İslam tarihinde ne zaman duyulmuş yapılmış birşey.Tamamen barbar gösterme çabası.Sırf İslam’ı kötü göstermek ve İslamafobiyi artırmak için yapılmış bir sahne.Yamyamlık ne zamandır var İslam’da?

   2 0
 2. @sleeper

  24:08 de bulutların içinde ay yıldız (Türk bayrağı şeklinde) gören bir tek ben miyim?

  0 0
 3. @zcpren

  game of thrones’un yaşadığı düşüşü yaşıyor dizi

  0 0
 4. @Okeanix

  Müslümanlığa daha fazla gömmelerini istiyorum bu din yüzünden türk halkının çekmediği kalmadı merak etmeyin.

  Ha yok birde bizim dinimizde böyle bir şey yok diyorsun ama Muhammed 9-10 yaşındaki küçük kızlarla evlenince normal oluyor.

  2 -18
  • @L0thbrok

   peygamberliğin gelişinden on yıl sonra, elli yaşındayken eşi hz. hatice’yi kaybeden peygamberimiz (asm.) kendisine hem ev işleri ve çocuklarının bakımında yardımcı olacak, hem de islâm’a davet faaliyetlerinde destek olacak eşlere ihtiyacı vardı. bunun için bir yandan yaşlı ve dul bir kadın olan sevde’yi, öte yandan da en yakın arkadaşı olan hz. ebubekir’ in kızı hz.ayşe’yi istetti.

   hz. peygamberin bu isteği, vahyin başlangıcından on yıl sonradır. hz. ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. dolayısıyla hz. ayşe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın on yedi-on sekiz olduğu ortaya çıkar.

   0 0
 5. @darkula7

  nargile :)

  2 0
 6. @cogrolog

  En hafif tabirle saçmalık. Bu dizi bu bölümden sonra benim için bitmiştir.

  1 -9
 7. @Erkan1977
  Spoiler içeren alan!
  Gercekten savas sahnelerine eskisi kadar özen göstermiyorlar, müslümanlari insan eti yiyen yamyam ve homosexuel göstermeleride igrencti , simdi kendi dinlerinide assagiliyor denilebilir, ama bence inanclara saygi gösterilmeli…
  6 0
 8. @Naccaller

  sırf yorum yapmak için üye oldum ya beyler bayanlar siz sadece Hz Muhammed ve Allah dedikleri için arapları müslümanmı sanıyorsunuz ? ya adamlar bence çok güzel anlatmışlar arapların şerefsizliklerini o döneme inanmıyorsanız su anda yaşananlara bakın hangi arap şeyhi yada arap ülkesi çıkıpta suriyede ırakta iranda müslümanlar katlediliyor amerika dur israil dur demiş ?
  arap dediğiniz müslüman dediğiniz o pagandan beter şerefsizler zamanında azmı arkamızdan vurdular bizlere ? Hz muhammed onları düzeltmek ve Allahın son kitabını onlara anlatmak için geldiği halde aynı boktan işlere devam ediyorlar.Biz türküz onlar arap Biz müslümanız ve bunu gerçek anlamda yaşıyan bir milletiz arapkar afedersiniz s*kinin kefyine takılan adi lanet oç larından başka bir şey değiller bu kadar boş izlemeyin dizileri he bu arada evet ıvarın yerin altından çıkma sahnesi biraz absurt olmuş labilir ama ıvar tarih sahnesinde büyük rol oynamış birisi ve o zamanki kazandığı bir çok savaşın kaydı yok yani adamlar ıvarın bir şekilde kazanmasını sağlamak için bu kadar absurt işlere imzalarını atıyorlar zaten dizide ve tarihte önemli şahıs var ıvar bjorn bunların dışında kalanlar alalede kişiler diziyi Sadece ve sadece keyif almak için izleyin kendinizi bu ve bunun gibi düşüncelere soktuğunuz an bu dizi kafanızda bitmiş oluyor zaten yani ne ben nede başkası buraya ne yazarsa yassın dizinin akışı değişmiyicek büyük bir izlenme kitlesi kaybetse dahi adanlar kazanıcaklarını kazandılar çok çok final yaparlar o bölümde bırakanlar bile izler son bir vurgun yapar gideerler ve hepiniz aradan 4 5 ay geçtikten sonra keşke bitmeseydi diye homurdanırız birakın devam etsinler zaten su hayatı çekilir kılan bir kaç diziden birisi kötü negatif enerjiler ile doldurmayın kendinizi hepinize iyi akşamlar kendinize iyi davranın

  21 -3
  • @Naccaller

   elestirmen kardeşim evet sende haklısın tmm dinizimiz kötüleniyor şimdi burda senin yada bir başkasının buna karşı çıkması sadece kendini tatmin etmeye giricek yani sen burada bunu yazdığında akşam yatarken iyi cevap verdim be adamlar müsşlümanlığı kötülüyorlardı sonuçta diyip rahat bir uyku çekiceksin bunu yaptığın için sana teşekkür ediyorum bu sayede bedenini beynini rahatlaatmış ve ertesi güne çok daha dinlenmiş bir biçimde uyanıcaksın vücuduna ve akıl sağlığına bu şekilde iyi davrandığın için Allah sana cennetinden yer nasip etsin bunu yanşıl anlama hepimiz gün içerisinde bunu yapıyoruz zaten ve argo yada dik başlılık göstermeyip benim ile düzgün bir uslüp ile konuştuğun içinde teşekkür ederim sana.

   0 0
  • @catafolloque

   çok doğru bir makale olmuş kardeşim.

   1 -1
  • @Elestirmenn

   Kardeşim araplar konusunda haklısın ama dizide hedef olan araplar değil müslümanlık ve kardeşim bi adam besmele çekip selamun aleyküm deyip allahın peygamberin adını ağzına alıp oturup insan eti yiyor insan eti diyorum bak düşün iğrençliğin son noktası sonra karı kızla iş götürüyorsa işte orda dur derim kardeşim izleme zevkiymiş mevkiymiş kalmaz bizim dememizle haklısın bitmez hiç bişi ama en azında türk izleyicler müslüman izleyiciler için tepkimizi ortaya koymuş oluruz bişi demeden oturup izlemek birisi sana söverken susup oturmaktan çok farklı bişi değil çünkü orda aşağılanan araplar değil senin benim inancım olan müslümanlık kardeşim

   5 -1
 9. @Theserhan

  İnsan eti yemek nedir müslümanlıkta yok da kadın mı ele geçirdi adamı yani. Savaş sahneleri saçmalaştı yerin altına saklanıyorlar pusuya düşürmek yok çıkarken zaten seni öldürürler bi de fareler niye toprak üstünde hiç aklına da gelmiyor çakal rahibin uyanmıyor da. Ivar ın ordusu da kaç kişi bi de yok ingiltere de de adam bırakalım yok gidelim Lagerta yla savaşalım. Ragnar dan sonra çok olmamış izlemek için izliyorum

  6 -1
  • @Elestirmenn

   Aynen haklısın bro müslümanlığı küçük düşürmeye çalışmışlar dizide ragnardan sonra hele bide ivarla gittikçe sonunu hazırlıyor

   0 -1
 10. @Yorumcu Kardes

  Arkadaşlar normalde çok fazla yorumda bulunmam ama dizinin bu bölümü gerçekten çok rahatsız ediciydi.Sırayla bahsedeceğim;
  1-İlk olarak dizide Müslüman toplumlarını bi aşağılama amacı edinilmiştir.Dinimizde yediğimizden içtiğimize kadar dahi bazı sınırlamalar yasaklar varken ağzından Hz.Muhammed’in Allah’ın adını düşürmeyen bi serefsizin besmele çekerek yamyamcılık yapması düpedüz dizi senaristlerinin aşağılık komplekslerinden ötürüdür.Müslüman toplumunu barbar,yamyam,insandışı göstermek için ellerinden geleni yapmaktadırlar bunu yaparken kendi ezikliklerinden yaptıkları bariz ortadır.
  2-Müslüman toplumunda kadınlar seks aracı güdülerek kullanılmamıştır.nlaşılan senaristler cariye olayını çok farklı anlamış veya anlamak istemişler.Hadi bunu geçtik, Hermafrodit veya tran bir bireyi müslümanların seks malzemesi olarak göstermekteki hedef ne peki? Senaristler kendi toplumlarının sapkınlıklarını müslüman üzerinden göstermeye çalışmışlar fakat o yansımaya bakan herkes gerçekleri yansıtanın kim olduğunu gayet iyi görüyor.
  3-Gizemli kadın meselesi can sıkıcı olmaya başladı ne haltsa çıksın ortaya
  4-Floki artık yeter be kardeşim başlarda iyi hoştun da artık yeter o olmayan beynini de al git be
  5-Son olarak dizi farklı toplum,kültür ve dinleri içermeye başladıkça eğer ki saygı sınırlarını bu şekilde aşar yalan yanlış bilgilerle aşağılamya kalkarsa en büyük darbeyi kendillerine vuraccaklarda haberleri yok.

  11 -8
  • @avesta

   Hristyan Kral Ecbert gelinine basarken kimseden bu dizi ahlaksız , hristyanları sapık gösteriyor diye bir eleştri görmedik..
   Herkes kendine müslüman demek ki..

   5 -3
  • @Elestirmenn

   Risex adamın bahsettiği gerçek müslümanlar veya müslümanlık kavramı adam bazı yerleri eksikte olsa doğru bi yorum yapmış bu kadar yazdığı şeyden tek buna takılıyorsan bence sen çok daha naifsin :)

   0 0
  • @risex

   Bu bölümde yine senaristler saçmalamış. İngilizler heralde rüyalarında bile böyle bir fırsatı göremezdi “Yer altında kapana kısılmış vikingler” Dizi uzatmaları oynuyor gözümde. Şu müslümanlık ile ilgili kısıma gelince : Her millette her inançda sapık ve gaddar insanlar olabilir. Bana tek saçma gelen adamı parçalayanların iştahlı tartışmaları oldu.

   3 -1
  • @risex

   Gerçekten müslüman topraklarında cariye ve fahişe gibi işler olmuyor mu sanıyorsun? Gerçekten çok naifsin :D

   2 -2
  • @Yorumcu Kardes

   Kardeşim eleştirin için teşekkürler lakin atladığın bi nokta var ilk olarak hristiyanlıklık veya paganlıkla alakalı işledikleri hiç bi konu bu derece aşağılayıcı veya insanlık dışı değildi ki bunlardan zevk alıncağını düşünmek sadistce bi yaklaşım olur aynı zamanda tabikide benim inancım olan bi dine yapılan karalamaya karşı tepki gösterceğim bu gayet normal diğer müslüman topluluklarının yaptıkları yanlışları veya sapkınları müslümanlığa mal etmen çok basit bi karalama kampanyası olur unutma her ağaçta çürük meyvede yetişir sağlamı da ama bunlar o ağacın vasfını değiştirmez.

   1 0
  • @Timur91

   bu sezona kadar hristiyanlarla ilgili tüm olumsuz sahneleri keyifle izledin sorun etmedin şimdi dinimizi kötü gösteriyorlar gibi komik şeyler mi söylüyosun ? mesele islamı kötülemekse bunu dünyada en iyi başaran topluluk müslümanlar kimsede suç aramayın. ayrıcada müslüman geçinip bu tarz şeyler yapan insanlar yokmuş gibi davranıp ne kendinizi ne başkalarını kandırmayın.

   8 -4

Bu bölümü beğendiniz mi?