Ayın Sitesi
haftanin_sitesi
İntbet Giriş
300 TL Üyelik Bonusu
10 Dakikada Hızlı Para Çekme
Üye Olun

Dil Seçeneği The Strain 4.Sezon 1.Bölüm (The Worm Turns)

 17 Tem |  25
Sinema Modu İzledim

Elif Avcı
altyazı çevirmeni.
@aellyf

Yorumlar (25)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @M. Can

  Dizinin son sezonu olmasına şaşmamalı. Efsaneydi 1 ve 2. Sezon

  0 0
 2. @Musu

  FET’İN YENİ SEVGİLİSİ CHARLOTTE THE LAST SİP DE ÖLEN DOKTOR DEĞİL Mİ

  1 0
 3. @lazarus11

  nihayet..

  0 0
 4. @onderxyw

  şu Zach’ten nefret ediyorum

  2 0
 5. @canansnd

  inş dizi bitene kadar bu profesör strekian gerçek hayatta ölmez dizi de o olmasa izleyemem herhalde adamda değişik bi hava var :)

  1 0
 6. @acemihtiyar

  özlemişim…

  0 0
 7. @kandera

  teşekkürler.

  0 0
 8. @Patrona
  Spoiler içeren alan!
  Ulan zack mal geldin mal gidecen oğlum,
  5 0
 9. @mafya077

  helal efsaneye devam :D

  0 0
 10. @weeds

  Sonunda 4. sezon yani son sezon başladı. Dizi için senaryoya laf atanlar, 2. sezon şöyle oldu diziyi uzatıyorlar vs diyenler vardı geçtiğimiz sezonlarda da. Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Bu dizi Guillermo Del Toro’nun yarattığı bir kitap üçlemesinden uyarlama. Ben daha dizi yayına başlamadan 3 kitabı da okumuştum. Yani uzatıyorlar vs gibi yorumlar yanlış.

  İlk kitap ilk sezondaki gibiydi. Uçak iniyor, daha sonra kahramanlarımız bu işi çözmek için yavaş yavaş bir araya geliyor. 2. kitap Efendi ve Kadimler’i daha fazla ön plana çıkarıyordu. 3. kitap ise Lumen’e odaklanıyordu. Büyük ihtimalle 4. sezon son olabilir demiştim sanırım planlar değişmezse öyle olacak.

  Ancak özellikle 3. sezonun yarısından sonra kitaptan bağımsız bir şekilde ilerlemeye başladı dizi. Tamamen yeni bir hikayeye büründüler. Yani 3. sezonun 3. kitapla pek bir ilgisi kalmadı diyebiliriz. Özellikle şu anda tamamen ayrı bir hikaye izliyoruz.

  Kitap ile dizi arasındaki farkları ise spoiler kullanarak yazıyorum.

  Spoiler içeren alan!
  Kitapta Zack, Nora ile şehir dışına kaçmaya çalışırken tren yolu annesi Kelly tarafından kesilip Zack ele geçiriliyor. Zack, Efendi tarafından yetiştiriliyor. 3. kitabın başında hatta hala Efendi’nin yanındayken ormanda babasına ve ekibine rastlıyor. 2. kitabın sonunda bu ekipten birisi dürbünlü tüfekle vuruluyor. 3. kitabın başında vuran kişinin Zack olduğunu öğreniyoruz. Annesi Kelly tarafından değil, Efendi tarafından bizzat eğitilip yetiştiriliyor kitapta. Ancak sonradan babaya dönüyor tabikide.

  Kitapta nükleer bomba vs bu tarz şeyler yok. Zack ile babasının arasındaki gerginliği, Zack’in Efendi’ye olan yakınlığını kitapta babasına ve ekibine ateş açmasıyla görürken burada da demekki o olayı nükleer bomba ile yapmışlar. Babasını değil de Efendi’nin yolunu çizdiğini bu şekilde gösteriyorlar.

  Kadimler kitapta ölmüyor. Kimse saldırmıyor. Buna ek olarak Angel da ölmüyor.
  Hatta kitapta şu anda Ephraim Goodweather ile yiyişen Dutch karakteri hiç yok bile. Diziye renk katsın diye eklenmiş.

  Uzun lafın kısası dizi böyle giderse şöyle olur böyle olur demeye gerek yok. Zaten dizi üçleme olan kitap serisinden uyarlama. Sadece son 6-7 bölümde kitaptan saptılar. Kitabın yazarı da dizinin yapımcısı ve senaristi olarak projede yer alıyor. Nasıl başlayıp biteceği az çok belli.

  13 0
  • Kitabı yanlış okumuşsunuz sanırım. Kadimler kitapta da ölüyor. Hatta öldüklerinde Quinlan küllerini ayrı ayrı şişelere topluyordu. Nükleer bomba kısmına gelecek olursak. 2. kitap olan DÜŞÜŞ’ün son kısmında ülkeler birbirlerini suçlamaya başlıyor ardından Pakistan Nükleer savaş başlığı ile İsrail’i vuruyor, İsrail aynı saldırı kapasitesiyle karşılık veriyor, İran yerinde durmayıp İsrail’i vurduktan sonra zafer ilan ediyor. Tüm bunlar olurken Hindistan durur mu? Durmaz. Hindistan’da on beş kilotonluk savaş başlığı ile İran ve Pakistan’ı vuruyor. Sonrasında Kuzey Kore, Güney Kore’ye saldırıyor. Ayrıca tüm bunları bir kenara bırakıp bombalamaların öncesine dönecek olursak, Amerika ve Çin’de çok büyük reaktör kazaları yaşanmıştı zaten. Stoneheart şirketinin dünya çapında ki bir çok reaktöründe aynı çekirdek erimeleri olmuştu Efendi’nin isteği sayesinde. Ayrıca Angel’da ölüyor. Gus Doğal Tarih Müzesinde saklanırken, Angel’ı orada bacağından ısırıyorlar.

   Spoiler içeren alan!
   Kadimlerin aslında ölüm meleğinin parçalarından oluştuğunuda üçüncü kitapta öğreniyoruz. Quinlan işte bu yüzden taa Çin’e kadar gidip ölen diğer kadimlerin de Küllerini topluyor.
   0 0

intbet