Ayın Sitesi

Dil Seçeneği The Good Doctor 1.Sezon 7.Bölüm (22 Steps)

 14 Kas |  31
Sinema Modu İzledim

Berkay Saygın
altyazı çevirmeni.
Revo
altyazı çevirmeni.
@Revo_bca
Çeviri Notları

Miyokart enfarktüsü: Miyokart enfarktüsü, kalbi besleyen kororfer atardamarlardan birinin ya da birden fazlasının pıhtıyla tıkanması so­nucunda kalp kasının (miyokart) bir bö­lümünün beslenemeyerek ölmesidir.
Sarılık (Hepatit): Sarılık veya ikter kandaki bilirubin düzeyinin artması sonucu deri, göz ve mukozaların sarı renk alması durumudur
Ketojenik diyet: Ekmek, pilav, makarna gibi karbonhidrat içeren gıdalar yerine balık, tereyağı, zeytinyağı, et vb. gıdalarla yağ ve protein miktarı artırılıyor. Böylece vücut, enerji sağlamak için yağ yakmak zorunda kalıyor.
ERCP: Yan görüşlü duodenoskop ile ince bağırsağın ileri kısımlarına kadar ilerleyip; safra kanalına ve pankreatik kanallara geçerek inceleme yapılma işlemidir.

Üveit, gözün içindeki damar tabakanın (uvea) iltihabı sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Uvea gözün damarsal dokusu olduğundan tüm gözün damarsal beslenmesinden sorumludur. ... Üveit erişkinlerde daha çok görülen bir hastalıktır.
Jejunum - ince bağırsağın üst yarısı
Yeşil kod - Kayıp hasta. Kendisi ya da başkaları açısından tehlikeli olarak ya da bir güvenlik riski olarak tanımlanmış hastaların kaçması ya da kaybolması durumunda uygun bir müdahale sağlamak.
enterotomi - bağırsak açılması
Eozinofilik gastroenterit (EGE), sindirim sisteminin herhangi bir düzeyinde mukoza, muskuler tabaka veya seroza katmanında eozinofillerin infiltrasyonu ile giden tanısı oldukça zor, bazen asit ve intestinal obstruksiyon bulguları ile de seyredebilen, tedavisinde temel olarak steroid dışında seçenek bulunmayan bir tür hastalıktır.

Yorumlar (31)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @transtercume

  DNR: DO NOT RESUSCITATE – Tıbbi bir müdahale sonrasında kalbi duran hastanın yeniden canlandırılmaması kararı
  Dizi gittikçe güzelleşiyor. Shaun ilk başlarda stimming – stres altında oluşan tekrarlı hareketleri çok net yapamıyordu, ilerleyen bölümlerde bu yeteneğini arttırıyor. Dizi çok önemli bir mesaj veriyor, genellikle 3. dünya ülkelerinde deli olarak görülen ASD – Autism Spectrum Disorder – Otizm Spektrumu Bozukluğu hastaları aslında doğru yaklaşımlarla kendilerini toplumda ispat etme imkanına sahip olabilirler (GIVE THEM A SHOT) . Türkiyede özellikle eğitim alanında otizm üzerinde ciddiyetle durulmalı.

  0 0
 2. @Hulyaart

  8 bölum nee zaman felir acaba,???

  0 0
  • @Revo çevirmen

   Dizi salı günleri yayınlanıyor efenim :)

   0 0
 3. @cacaa

  yine ağladım amk

  0 0
 4. @Nurdan Eke

  Siteye, çevirmene ve bu diziyi öneren Zaytung’a teşekkürler..

  0 0
 5. @ritasarioglu
  Spoiler içeren alan!
  Dr. Melendez’in Shaun’a karşı tutumunun gitgide değişmesi çok hoşuma gitti. Sezon başında onu kabullenmeyen adam gitti, yerine ne olursa olsun Shaun’ı savunan bir adam geldi.
  0 0
 6. @refya

  seviyorum bu diziyiiii.. duygudan duyguya sürüklüyor insanı

  0 0
 7. @alis51

  Bu diziyi çok seviyorum :)

  0 0
 8. @black eagle 00

  teşekkürler dizibox

  0 0
 9. @ezgiyildiz

  Şu sıralar bayılarak izlediğim tek dizi. Aman diyim bozmayın şu diziyi <3

  0 0
 10. @zynepb
  Spoiler içeren alan!
  dizi bence çok güzel ilerliyor
  0 0

Bu bölümü beğendiniz mi?

intbet