Dil Seçeneği Power 4.Sezon 3.Bölüm (The Kind of Man You Are)

 9 Tem 17 |  13
Sinema Modu İzledim

Hitokiri Kenshin
altyazı çevirmeni.
K_Hitokiri
Çeviri Notları
First Chair – Second Chair (Birinci, ikinci sıra avukat): Burada First Chair dediğimiz avukat davanın başındaki avukat olur. Yani mahkemede delilleri o sunar, konuşmaları genelde o yapar. İkinci sıra avukata ise daha çok yardımcı avukat denebilir. Delilleri gözden geçirir, tanıklarla konuşmaları inceler, davada açık bulmaya çalışır. Suits izleyen varsa aranızda, Harvey ile Mike bir davaya girdiğinde mesela Harvey baş avukat, Mike ikinci sıra olur. Alibi (Mazeret): Aslında çeviride mazeret demeyecektim ama satır sıkıntısı sebebiyle uzatamadım. Sanık suç işlendiği sırada başka bir yerde olduğunu ispat edebilir. Buna alibi deniyor. Mesela tanığı vardır, ben onu başka yerde gördüm der. Veya bir otelde kalıyordur kamera kayıtlarında görünür vs. Böylece suç işlendiği zaman orada olmadığını kanıtlar. Motive (Saik): Bunu sebep, güdü gibi kelimelerle çevirenler oluyor ama ben tam karşıladığına inanmıyorum. Hukukta kişiyi suça iten sebebe saik denir diyebilirim en temel olarak. Ama sebep = saik derinlemesine inceleyince aynı anlama gelmez. Saik daha çok bir süreçtir. Marital Residence (Aile konutu): Evlilik sırasında çiftlerin birlikte ikâmet ettiği ev. Suç isnadı: Suç yükleme, suçlamada bulunma vs. Spousal Privilege (Karı-koca imtiyazı, gizliliği): Eşlerin normal şartlarda birbirleri aleyhine tanıklık yapmamaya zorlanamamaları. Brady Kararı: 1963 tarihli Brady’e karşı Maryland eyaleti davasında mahkemece içtihat oluşturan, savcıların (savcılığın) suçladıkları kişi lehine buldukları kanıtları da ortaya koyması gerektiğini söyleyen karar.

Yorumlar (13)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @redirect

  Bu 4. sezon ama dizi bu sezon başladı.

  0 0
 2. @bakboa

  Bekliyoruz sabırsızlıkla

  0 0
 3. @angela88
  Spoiler içeren alan!
  Mike götünün maskesi düşecek az kaldı… James içeride Teresi ile sürtüşmezse içindeki Ghost tamamiyle öldü demektir!
  0 0
 4. @JusTMooN

  Ghost hapishaneden çıkarsa olacaklardan James sorumlu değil

  1 0
 5. @babocan

  proctor aynı “saul goodman” gibi bi tip her uyuşturucu satıcısına lazım

  3 -1
 6. @AiLana
  Spoiler içeren alan!
  yeni avukat çok ukala ona kalırsa james asla çıkamaz
  4 0
 7. @ozlem1974

  pislik angela !

  3 0
 8. @denizin dedesi
  Spoiler içeren alan!
  hapisteki yaşlı adam teresi tommy eganın babası olabilir.rainanın gösyaşları jamesi güç duruma düşürdü.angela,tariq ve tashaya sinirleniyorum.kannan dreyi öldürecek.
  4 0
 9. @srdrrr

  Merhaba.Dizinin bu bölümünde ses yok.

  0 0
  • @WinterisHere yönetici

   Bölüm güncellenmiştir.İyi seyirler…

   2 0
 10. @MJames
  Spoiler içeren alan!
  Cok iyiydi yaaaaa. Proctor For The Rescue!! Ayrica Ghost’un diger avukatini hic sevmedim bi inanmadi Ghost’un sucsuz olduguna :)
  3 0

Bu bölümü beğendiniz mi?