Ayın Sitesi
haftanin_sitesi
İntbet Giriş
300 TL Üyelik Bonusu
10 Dakikada Hızlı Para Çekme
Üye Olun
Fragmanı izle Vikings

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor.

The Tudors, Camelot gibi dizilerin de yaratıcısı ve yazarı olan Michael Hirst‘in gerçek tarih ve fantastik öğelerini birleştiren tarzını bu kez Vikings’de görüyoruz. Yönetmenliğini Johan Renck‘in yaptığı dizinin başrol oyuncuları ise The Experiment filminin Helweg’i Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Camelot dizisinin Gawain’i Clive Standen (Rollo) ve Bones dizisinin Hannah’ı Katheryn Winnick (Ragnar’ın karısı Lagertha)’den oluşuyor. Oyuncu kadrosu genel olarak o dönemin ırkına yakın fiziksel özelliklere sahip kişilerden seçilmiş ve ünlü isimlerle pek çalışılmamış fakat sırıtan oyunculuk yok. Üstüne Floki karakterini canlandıran Gustaf Skarsgård gibi güzel yazılmış yardımcı oyuncular var. Floki, Ragnar’ın hayallerine ve amaçlarına ulaşmasında büyük yardımı dokunan ve Britanya’ya bilinçli olarak yelken açan Kunduz Flóki lakaplı büyük İskandinavyalı denizci olarak dizide yer alıyor.

Vikingler bilinenin aksine boynuzlu Skyrim tarzı ya da Heroes of Might & Magic serisindeki gibi kanatlı kasklar takmazlardı. İşin özü dizide de gördüğümüz üzere hızlılığa ve çevikliğe dayanan savaş stilleri sebebiyle kaskı neredeyse hiç kullanmazlardı. Kılıç kadar ustaca kullanırlardı mızrakları ve baltalarını… Vikinglerde; adalet sistemleri ve cenaze törenleri gibi etnik ve kültürel farklılıkları vardı. Ne olursa olsun, ejderha başı şeklindeki pruvası ile denizlerde göreceğimiz o mistik gemileri bile zamanla insanlara korku salmaya yetecekti.

Yorumlar (61)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @FurkanSn

  Başlıyımmi Başlasammı Başlamalıyımmı Demenize Gerek Yok Aradığınız Dizi Bu Aç İzle.

  Spoiler içeren alan!
  Ragnar Reis İçin Yakıyoruz. :(
  0 -1
 2. @ibrahim06

  5. Sezon ne zaman basliyor ? Beklemekten usandim

  1 0
  • @macellus

   Dizi çok güzel başlamayı düşünenler varsa tereddüt etmesin

   0 0
 3. @1fattma

  mutlaka izleyin

  0 0
 4. @MaraDespina

  Çok iyi dizi ,karakterler harika.
  4 sezonu devirdik yeni sezonu bekliyoruz.

  0 0
 5. @onur919

  Bu kadar güzel bir dizi bulamazsınız

  0 0
 6. @Ferhatsylmz

  İzlediğim lider dizilerden biri ama ragnar erken öldü bi iki sezon daha götürebilirdi..

  0 -15
  • @symba

   yaw spoiler butınu neden var benim canım kardeşim hani bassan olmazmı daha 3.sezondayım eyw yani diziden soğudum

   0 0
 7. @cengorak

  yeni sezonu bekliyoruz… her gün bir umut sayfayı açıp kapıyoruz :)

  0 0
 8. @loreyn

  çok güzel en sevdiğim dizi şu an !

  0 0
 9. @amerikandizicisi

  Benim görüşüm Vikings dizisi GAME OF THRONES’ tan daha başarılı.Ragnar Reis’in bunda payı büyük.

  8 -3
 10. @prank12

  GoT’dan daha çok sardı…

  1 -3

intbet