Ayın Sitesi
haftanin_sitesi
İntbet Giriş
300 TL Üyelik Bonusu
10 Dakikada Hızlı Para Çekme
Üye Olun
Fragmanı izle Sherlock

Sherlock’u hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda.

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz.


BBC mini dizisi Sherlock ikinci sezonuyla izleyicilerin karşısında. Sherlock ile Watson rolünde Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman yine hoş bir denge tutturmuş.

İkinci sezonda yine Sherlock Holmes’un kısa hikaye ve romanlarından uyarlanmış üç bölüm var. Birincisi, A Scandal in Bohemia’dan yola çıkan A Scandal in Belgravia; ikincisi üstadın belki de en meşhur macerası olan The Hound of Baskerville; üçüncüsü de izleyenleri çok etkileyen The Reichenbach Fall. Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'ı ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz. Cumberbatch ile Freeman’ın adlarının yanında şimdi, sırasıyla Tinker Tailor Soldier Spy ve The Hobbit yazıyor. İlkini, Smiley’nin sağ kolu Peter Guillam, ikincisini de Bilbo Baggins olarak izleyeceğiz. Bu arada, ilk kez birinci sezonun The Great Game’inde izlediğimiz kötünün kötüsü Moriarty’de aktör Andrew Scott’a da (Saving Private Ryan) dikkatinizi çekeriz.

Yorumlar (63)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @KING HAWK

  son sezon hariç EFSANEYDİ

  0 -5
 2. @Albina

  Benim izlerken en çok keyif aldığım, sezon sonu gelince ağlamaklı olduğum dizi. Benedict sevgim de bu yoruma etken tabiki ama dizi de tüm karakterlerle çok çok üst seviyede.

  2 0
 3. @tr_Sherlock

  Dünyanın en iyi dizisi gibiymiş gibi yorumlar var. Yani abartmayın millet. Merak ediyorum da içinizden kaçınız araştırdı Sherlock Holmes kimdir diye kitapları yazarı kimdir diye detayına indiniz mi? Ben de ilk gördüğümde sevindim fakat içine girince hikaye başka.

  Yani uyarlama da değil bildiğin uydurma hikaye. Bari Sherlock adını kullanmasalar…

  1 -17
  • @DenizAydn35

   Buda turk essegi iste

   3 0
  • @Life Eternal

   Hemen git dava et adını kullandıkları için.Uyarlama senaryo ya da değil sonuçta görsel.Asla bir kitaptan alacağınız haz bir videodan alacağınız hazla aynı olamaz.Ayrıca çevirisini okumuş olsanız bile,Türkiye standartlarına göre çok iyi ingilizceniz olsa bile asla ve asla İngiliz olmadığınız için,İngiliz Dili ve Edebiyatını bir İngiliz kadar anlayıp hissedemeyeceğinizi bilmiyorsunuz.

   Spoiler içeren alan!
   0 -1
 4. @mharunog

  b.. gibi bir dizi.

  1 -26
  • @mocha

   ne anlarsın ya diziden?

   3 -1
 5. @haleburnaz

  kesinlikle ilk izleyeceğiniz dizi olmalıı

  3 -1
 6. @erdem642

  İzlenmesi gereken efsane dizilerden biri

  1 0
 7. @dixonwolfian

  EF-SA-NE !

  1 0
 8. @[email protected]

  eşi benzeri yok, duygudan duyguya geçiyorum, her saniyesinde kendimi daha aptal hissediyorum, sherlock un ne konuşma hızına ne de düşünme hızına yetişme imkanı yok.. Bu diziyi izleyin AMA UFAK BİR UYARIM VAR: KESİNLİKLE, İZLEYECEĞİNİZ İLK YABANCI DİZİ BU OLMASIN. çıta o kadar yükselmiş olur ki, başka dizi izleyemezsiniz.

  2 0
 9. @ ?

  ınsanlık lutfen bır daha su dızıyı mentalıstle karsılastırmayınız

  0 -1
 10. @nurosko

  Cumberbatch: “#Sherlock 4. sezonuyla final verecek. Oğlumun doğmasıyla önceliklerimi değiştirdim. Aileme daha fazla zaman ayıracağım.” demiş.Gören de sene de en az 30 bölüm çekiliyor sanacak

  3 -3
  • @nurosko

   Ben bu dizi için yaptığı yorumu aktardım ve türk dizileriyle değil diğer yabancı dizilere kıyasla bunu söyledim

   0 0
  • @sdattsglam55

   30 bölüm değil, ama 3 film çekiyor. :)

   1 0

intbet