Ayın Sitesi
haftanin_sitesi
İntbet Giriş
300 TL Üyelik Bonusu
10 Dakikada Hızlı Para Çekme
Üye Olun
Fragmanı izle Black Mirror

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında 4 Aralık'ta yayınlanmaya başladı ve 3 haftada sona erdi, zira 3 adet birbirinden bağımsız kısa film gibi bölümü var. Öyle ki her biri farklı yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği.

Yorumlar (16)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @.eylul

  Her bölümü farklı bir konu, apayrı oyuncular üzerinden devam eden bi dizi. Size kattığı o kadar çok şey var ki tokat gibi dizi desek yeridir. Her bölümün sonunda ‘bu izlediğim en iyi bölümdü’, ‘vay anasını’, ‘abii yok böyle bi şey’, diyeceksiniz eminim. Kısacası her bölümünü sindire sindire izlemeniz gerek dizilerden biri.

  3 0
 2. @dincelfatos

  İnsan teknolojiden soğuyor bee.

  0 0
 3. @M3rt

  Her bölüm konusu ayrı bir ilginçlikte ve alışılmışın dışında, bunun hakkını vermek lazım izleyici olarak. Ama nedense ilk 2 sezonun konuları, kurguları 3. sezona nazaran daha bir iyiydi. 3. sezon beklentimin çok altında kaldı benim için. Umarım gelecek sezonlarda daha ilgi çekici konularla karşımıza çıkarlar.

  0 0
 4. @ecemgunes

  Açık ara farkla en iyisi.

  0 0
 5. @zombimania

  Black Mirror’u izlemeyenler mutlaka izleyin derim dizi senaryosu bakımından oldukça kafa yorulup yazılmış zaten her bölüm sonuçlanıyor beyin yakan dizi serisine hoşgeldiniz :)

  0 0
 6. @breadpit

  birinci sezon (ilk bölüm biraz soru işareti olsa da)gayet iyi,
  ikinci sezon daha da iyi (bilhassa özel bölüm)
  üçüncü sezonu merak ediyorum..
  onu da artık üçüncü sezonu izledikten sonra yazarım.

  0 0
 7. @YESG

  her bölümde daha tuhaf hissettirme garantili ..

  0 0
 8. @Spartan

  Farklı izlenesi bir dizi..

  0 0
 9. @akdrhmz

  3. Sezon önceki 2 sezon ve özel bölümlere göre biraz sönük kalmış gibi ama yinede gayet müthiş.

  0 0
 10. @espiran

  Son yıllarda en hoşuma giden dizilerden birisi. Alacakaranlık Kuşağı, 1984 ve Dark City gibi eserleri andıran bir yapısı var. Özellikle iki bölümünde (S1E2 ile S3E1) 1984 kitabını feci halde hatırladım.

  Bütün bölümleri distopik bir Dünya’yı anlatıyor. Bazı bölümleri insanı şaşırtabilir. Ama son yıllarda özellikle sinema sektöründeki gelişmeler izleyicinin şok olma eşiğini bayağı yüksettiği için öyle ‘balyoz’ yiyeceğinizi söyleyemem. Bu sebeple izlerken şok olmayı değil sorgulamayı bekleyin.

  Bazı bölümler birbirini andırabiliyor. Ama yapımcılar bunu sorun etmemişler. Hatta bununla eğlenmişler bie. Bir çok bölümde ‘görüntü’ kontrolü için kullanılan Akbil benzeri aletler… müzik olan her bölümde duyulan ‘Anyone who knows what love is’ şarkısı… Tamamen ayrı konular olsa bile belli belirsiz şekilde birbirlerine yapılan göndermeler…
  Türk televizyonlarındaki saçmalıklardan hoşlanmayanlar için çok güzel bir seçenek.

  1 0

intbet