Fragmanı izle 13 Reasons Why

13 Reasons Why

imdb: 9.1

Clay Jensen bir gün okuldan eve döner ve kapıda kendisine gönderilmiş bir kargo bulur. Kutuyu açtığında, içerisinde tam 13 adet kaset kendisini beklemektedir. Bu kasetler Clay'in çok hoşlandığı ancak bir türlü açılamadığı arkadaşı Hannah Baker tarafından kayıt edilmiştir. İşin ilginç tarafıysa Hannah Baker'ın iki hafta önce intihar etmiş olmasıdır. Baker, ilk kasette Clay'e kendisini intihara sürükleyen 13 kişiyi bu kasetler sayesinde tespit edebileceğini öğütler. Clay, aşık olduğu kızın son arzusunu yerine getirip intiharına sebep olan 13 kişiyi açığa çıkaracak mıdır? Hannah neden bu iş için polisi değil de Clay'i seçmiştir?

Yorumlar (92)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @sudenazyavuz2622

  Hayatımızdan alınmış bir gerçek gibi…

  0 0
 2. @ritasarioglu

  Ergen dizisi olarak tanımlansa da bence öyle bir dizi değil. Lise yıllarında illa ki her insan zor zamanlar geçirmiştir, bu dizi açıkçası benim biraz lise yıllarıma dönmemi sağladı. Hannah gerçekten çok zor zamanlar atlatmış ve o zamanlarda ihtiyacı olduğu kişilerin yardımını görememiş bir genç kız. Ki o yaşlarda insan daha hassas ve kırılgan olur. Dizi bir yandan da o yaştaki bir gencin psikolojisini anlamamızı sağlıyor. Diziden aslında herkes farklı sonuçlar çıkarabilir.

  0 0
 3. @Zuper_zuper

  2. Sezon olacak mı?

  0 0
  • @pyria

   olucak diye biliyorum

   0 0
 4. @Northern_helm

  Tam ruhsal çöküntü yaşadığım dönemde bi bu dizi bide Legion geldi, kafamı alt üst etmişlerdi. İnsanı daha da bunalıma sokuyor. Hayat bazen bu kadar kötü. Açıkcası dram seviyorsanız izleyin tabi ama kendinizde depresyon vs içindeyseniz, sizi daha kötü yaptığını deneyimlerimden söyleyebilirim. Ayrıca dizi çok yavaş ilerliyor, akıcı olduğunu söyleyemem. Dizinin her bölümünü sindirmekte zaman istiyor. Açıkcası çelişkili gibi gelicek ama 2. sezonu merak ediyorum, klasik türk mantığı suçluların cezasını bulmasını görmek istiyorum, mutlu son olamaz tabiki ama mutluluğa yakın adaletli son görebiliriz umarım.

  1 0
 5. @Black white

  Guzel diziydi 2. Sezonu merak ettim daha ne olabilirki suclular cezasını cekicek desek kac bölum surer veya baska konumu olacak kafamda deli sorular :)

  0 0
 6. @baranttas

  Tam Bi Ergen Dİzisi yani erenler için yapılmış gibi ama zevkli yani bi hayat hikayesi anlatılıyo isteyenler izleyebilir sıkıcı değil….

  0 -5
 7. @zer0_gr

  Dizi çok ağır ilerliyo. Yani her kaset bi bolum yapılmıs ama sanki her kasetten bi bolum çıkmazmıs. Açıkcası biraz sıkıcı biraz da karışıktı.
  Hikayenin sıradanlıktan çıkmasını saglayan tek olay kasetler . Onları cıkarırsak sıradan basit ve biraz fazla abatılı geldi.

  Spoiler içeren alan!

  Jeff karakteri hikayediki yerini dusunursek sanki biraz fazla geri planda kalmış.
  Sonu da biraz fazla zorlama ve basit kaçmış. Yani en ufak bi olay bile uzun uzadıya bahsedilip alt yapı hazırlanırken ” Hey bakın biden Bryce in evinin onune gelmisim. Hey bakın şimdide Bryce in patisindeyim. Tahmin edin şimdi nerdeyim? Evet Bryce in jakuzi sinddeyim Ve evet bana tecavuz etti ” Oldu bitti ye getirilmiş resmen. Sanki Hannaah nin yasadiklari intihar için yeterli gelmemiste dur bi de Bryce tecavuz etsin der gibi olmus

  2 -1
 8. @Dazimen

  Çok anlamlı bir dizi .Öncelikle belirtmeliyimki Türk aile yapısını ve bizim yaşantımızı düşünerek bu dziden anlam cıkarmak bazılarınız için zor olucaktır .
  Fakat benzer durumlar bizim kızlarımızın başlarına sıklıkla gelmektedir . Bizim okullarımızda onlardan pek farklı değildir .Sadece olayların yaşanış şekileri farklılık gosterebılır. Olaylara böyle bakarsanız dizi dahada anlamlı gelicektir.
  Son olarak nedeniniz ne olursa olsun kimseyi kırmayın ,insanları dinleyin ,anlamaya çalışın ve lütfen Empati kurun.
  iyi seyirler ..

  2 0
 9. @meldamercn

  O kadar da güzel değil, izliyorsun izledikten sonra hiçbir fikrinin olmadığına karar veriyorsun. Bunu izlemek hayatınıza bir şey katmıyor. Bir kızın ergen, boş hayatındaki sevmediği insanlarla yaşadığı olayları anlatıyor. Tecavüze uğraması dışında hiçbir olay intiharlık sebep değil. Her yıl milyonlarca çocuk zorbalık görüyor. Bu bir intihar sebebi değildir. Çocuklara bunu göstermek de sağlıklı bir şey değildir. Gereksiz yere popüler olmuş bir dizi. İmdb puanını da hiç hak etmiyor bence. İzlememenizi tavsiye ederim.

  1 -5
 10. @alperen0885

  İzlediğim diziler arasında en iyilerinde yer aldı bile. Efsanee

  2 -1